Современная стоматология Зубное протезирование Здоровье женщины Перинатология и педиатрия Современная педиатрия МедЭксперт
Перейти на новый сайт МедЭксперт
МастерДент: апекс-локаторы Bingo-1020 и NovApex – точность и удобство в работе  ::  Публикуйте у нас пресс-релизы и рекламные статьи, прайсы, персональные страницы :: Медицина. МедЭксперт
НОВОСТИ
  » Читать
»
Добавить
СТАТЬИ
  » Читать
»
Добавить
КАТАЛОГ
  » Смотреть
»
Добавить
ОБЪЯВЛЕНИЯ  
  » Смотреть
(+ добавить)
ФОРУМ
  » Смотреть
(+ участвовать)
Авторам | О нас | Вход | Регистрация | Контакты | Реклама | Каталог товаров (+прайсы) | Поиск
      

      

      

      
-:
.

      
..
..
..
..

      
.
-

      

      

      
Быстрый и удобный поиск нужного врача
Кинезио тейп это...
Современное протезирование зубов
Что такое пульпит и как его вылечить
Тугоухость: как определить недуг
Виды подтяжек женской груди: что нужно знать в первую очередь
Клиники мануальной терапии в Киеве
Препараты для здоровья и спорта NOW Foods
Компьютерная томография: принципы, возможности, где пройти?
Одноразовые пеленки. Реальная помощь для молодой мамы
Японские тонометры анд
Клинико-диагностический центр «Медпомощь 24»: здоровье пациента в надежных руках
Подмышечные и подлокотные костыли: особенности применения
Покупка справок обеспечит свободу действий при любых обстоятельствах
Выбираем матрас: советы врача-ортопеда

      
AdverMAN

      

 
.

. . . . .

Сучасний погляд на профілактику плацентарної недостатності у жінок з ожирінням

В.О. Товстановська, Т.В. Цапенко, В.О. Ткаліч, А.Б. Прилуцька
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, м. Київ

Резюме. Згідно даних дослідження, при аліментарно-конституційному типі ожиріння у вагітних спостерігається пригнічення функціональної активності біокомплексу «мати-плацента-плід», що підтверджується зниженням рівнів статевих гормонів (естиролу, прогестерону) та плацентарного лактогену. Такі зміни гормональної рівноваги свідчать про порушення функції плацентарної системи. Після запропонованого профілактичного лікування у пацієнток значно посилилася гормональна функція плацентарного комплексу і, як наслідок, підвищився вміст досліджуваних гормонів. Так, рівень естиролу збільшився у 1,5 разів, плацентарного лактогену- на 35%, прогестерону — на 26% у порівнянні з контрольними показниками. Показано, що застосування препаратів Хофітол та Ліпін з метою профілактики плацентарної недостатності у жінок з аліментарно-конституційним ожирінням значно покращує гормональну функцію плацентарного комплексу та сприяє відновленню адекватних обмінних процесів між матір'ю та плодом.

Резюме. Согласно данным исследования, при алиментарно-конституционном типе ожирения у беременных наблюдается снижение функциональной активности биокомплекса «мать—плацента—плод», что подтверждается уменьшением уровней половых гормонов (эстриола, прогестерона) и плацентарного лактогена. Такие изменения гормонального равновесия свидетельствуют о нарушении функции плацентарной системы. После предложенного профилактического лечения у пациенток значительно усилилась гормональная функция плацентарного комплекса и, как следствие, повысилось содержание исследуемых гормонов. Так, уровень эстриола повысился в 1,5 раза, плацентарного лактогена — на 35%, прогестерона — на 26% по сравнению с контрольными показателями. Показано, что использование препаратов Хофитол и Липин для профилактики плацентарной недостаточности у женщин с алиментарно-конституционным ожирением значительно улучшает гормональную функцию плацентарного комплекса и способствует восстановлению адекватных обменных процессов между матерью и плодом.

Summary. The thesis is devoted to the current problem of obstetrics — the decrease of the incidence of maternal and perinatal morbidity in women with alimentary-constitutional obesity. It is proved, that shift of hormonal balance influenced by functional lipid disbalance leads to the disfunction of the hormonal status of the placentary complex and constitutes the mechanisms of developing of insufficiency of the mother—placenta—fetus system. All above mentioned causes the increase of obstetrics and perinatal morbidity in obese women and is the reason for administration of antioxidant therapy. The method of prophylaxis of pregnancy and labor complications in women with alimentary-constitutional obesity was worked out with the using of Hophytol and Lipin. This therapy leads to the normalization of hormonal balances, which causes the decrease of maternal and perinatal morbidity.



Вступ
 
   Актуальність проблем, що пов'язані із питаннями визначення взаємозв'язків між вагітністю та ожирінням, визначається достатньо високою частотою виявлення даної патології у жінок фертильного віку. В зв'язку з цим ожиріння є фактором ризику як для матері, так і для плода.

   За останні десятиріччя спостерігається зростання кількості випадків виявлення аліментарно-конституційного ожиріння (АКО) у вагітних жінок, що несприятливо відбивається на перебігові вагітності, пологів і післяпологового періоду [5–8]. Так, ускладнення вагітності відмічаються у 40–87% жінок з ожирінням. У структурі ускладнень переважає пізній гестоз, загроза припинення вагітності в різні терміни, внутрішньоутробна гіпоксія плода, переношування [3, 6]. Ускладнення перебігу пологів відмічаються у 31,1–83,0% жінок з ожирінням, причому між ступенем ожиріння і частотою виникнення ускладнень спостерігається кореляційний зв'язок.

    Найбільш частим ускладненням у жінок з ожирінням є пізній гестоз, який у даної категорії пацієнток виявляється в 1,5–2 рази частіше, ніж у жінок з нормальною масою тіла. На сьогодні визначена чітка залежність між ступенем ожиріння й ушкодженням м'яких тканин пологових шляхів у породіль. Підвищення частоти ускладнень родового процесу при ожирінні призводить до збільшення кількості оперативних втручань. Післяпологовий період у жінок з ожирінням має низку особливостей. Так, за даними наукової літератури, післяпологові ускладнення (ендометрит, гіпогалактія, субінволюція матки, тромбофлебіт) відмічаються в 17,2–52,7% випадків [3, 6–8].

    При ожирінні прослідковується пряма залежність між частотою виявлення акушерської патології і морфологічними змінами у вигляді розладів материнського й плодового кровоплину, дегенеративних процесів, явищ фізіологічного старіння плаценти. Також спостерігаються більш розповсюдженні проліферативні процеси і виражені дегенеративні зміни епітеліальних клітин амніону [1, 3].

   Таким чином, ожиріння негативно вливає на перебіг вагітності і плацентарний комплекс (ПК) і, як наслідок, на стан плода та новонародженого.

    Розвитку ожиріння сприяє ціла низка чинників, серед яких основним є енергетичний та гормональний дисбаланс в організмі матері. Однак, якщо при фізіологічній вагітності гормональна функція різних ендокринних підсистем та стан гормонального гомеостазу достатньо вивчені, то при аліментарно-конституційному ожирінні вони вимагають проведення додаткових досліджень. До теперішнього часу відсутня єдина точка зору щодо взаємозв'язку між гонадотропними гормонами гіпофізу, статевими і гормонами плацентарного комплексу у вагітних жінок з ожирінням [3, 6]. Не визначені патогенетичні чинники розвитку акушерської та перинатальної патології у гладких жінок та їх потомства, залежність від строку гестації та ступенем ожиріння.

   З метою корекції порушень плацентарної системи, що спостерігаються при ожирінні у вагітних, для нормалізації гормонального та ліпідного обмінів у таких жінок в допологовій підготовці використовують стандартний естрогено-енергетичний комплекс, до складу якого входять естрогени, кальцію глюконат, кокарбоксилаза, АТФ, метионін, вітаміни, оксигенотерапія, мікроелементи, ейкозапен, нетрадиційні (фізіотерапевтичні) лікувальнопрофілактичних заходи [2, 5, 6]. Однак єдиної лікувальнопрофілактичної системи ведення вагітних з ожирінням, що має забезпечувати відновлення балансу гормональних та обмінних процесів в повному об'ємі, на теперішній час не існує, чим зумовлюється висока частота виникнення ускладнень акушерської патології у жінок з ожирінням та перинатальної — у новонароджених.

Метою дослідження було поліпшення функціонування плацентарної системи за рахунок оптимізації гормонального та ліпідного обмінів для зменшення частоти виникнення ускладнень перебігу вагітності та пологів у жінок з аліментарно-конституційним ожирінням.

Матеріал і методи дослідження

   У ході наукової роботи було обстежено 90 вагітних жінок в строках 30–37 тижнів гестації, які були розподілені на 2 групи: І (основна) — 65 вагітних з аліментарноконституційним ожирінням, ІІ (контрольна) — 25 вагітних з нормальною вагою тіла. Ступінь ожиріння визначався за методикою Н.С. Луценко [3].

   В основній групі 30 жінкам було призначено загально-прийнятий класичний метод профілактики плацентарної недостатності (естрогени, кальцію глюконат, кокарбоксилаза, АТФ, метионін, вітаміни, оксигенотерапія, мікроелементи), а решті 35 пацієнткам — медикаментозний спосіб терапії із застосуванням Хофітолу та Ліпіну.

   Слід зазначити, що у медичній літературі існують поодинокі дані щодо використання в акушерській практиці препарату Хофітол для профілактики та лікування плацентарної недостатності та синдрому ЗВУР плода [2, 4], а досліджень щодо застосування препарату Ліпін в доступній літературі авторами не знайдено.

   Відмінною особливістю способу, що був запропонований авторами, було використання препаратів антиоксидантної та антигіпосантної дії Хофітолу та Ліпіну для нормалізації гормонального та ліпідного обміну за такою схемою: спочатку у вигляді інфузій, а згодом — в таблетованій формі, яка забезпечує їх синергізм. Слід зазначити, що таке лікування призначалось в ІІІ триместрі вагітності, коли вже сформований плацентарний комплекс, чим і визначається новітність запропонованого підходу як способу профілактики плацентарної недостатності у жінок з аліментарно-конституційним ожирінням.

     Критеріями відбору пацієнток були: одноплідна вагітність, відсутність вад розвитку плода, головне передлежання, невживання препаратів, які впливають на стан плода і частоту його серцевого ритму (β-блокатори, сульфат магнію та ін.).
До та після лікування усім вагітним проводилося дослідження гормонального стану. Визначали рівні естріолу (Е3), прогестерону (П), плацентарного лактогену (ПЛ) радіоімунологічним методом (РІА) за допомогою стандартних загальноприйнятих наборів реагентів, що виготовляються у республіці Білорусь.

Результати досліджень та їх обговорення

   Аналіз отриманих даних показав, що вагітність у жінок з аліментарно#конституційним ожирінням перебігала більш складно, ніж у жінок контрольної групи. Відмічено, що рівень ускладнень у жінок з ожирінням у І половині вагітності (до 20 тиж.) вірогідно зростав у порівнянні із здоровими вагітними, особливо це стосується таких показників, як загроза переривання вагітності та анемія вагітних. Частота виникнення ускладнень у ІІ половині вагітності (від 20 тиж. до пологів) прямо пропорційно зростала із збільшенням вираження проявів ожиріння
(р<0,001). Так, у жінок контрольної групи ускладнення відмічалися у 42,0±4,9% випадків, а при ожирінні — у 68,6±4,9% (р<0,001).   Серед ускладнень перебігу вагітності перше місце за частотою виявлення посідав пізній гестоз вагітних у жінок з ожирінням, особливо при високому ступені вираженості.

  Пологи у визначені строки відбулися у 86,0±3,5% здорових роділь. В основній групі із прогресуванням ступеня ожиріння незначно зменшилася кількість строкових пологів (р>0,05). Відсоток передчасних пологів вірогідно не відрізнявся від такого в контрольній групі (р>0,05). Поряд із цим, спостерігалося вірогідне збільшення кількості запізнілих пологів. Таким чином, для жінок з ожирінням характерною була пролонгована та переношена вагітність.

   Патологічними пологи були у 25,0±4,3% роділь контрольної групи. В основній групі зі збільшенням ступеня ожиріння цей показник вірогідно змінювався у бік зростання, причому у жінок із значним ожирінням патологічні пологи відмічалися в 62,9±8,2% випадків. Слабкість пологової діяльності (первинна та вторинна з наступним родопідсиленням утеротоніками) зростала в міру прогресування ступеня ожиріння. Так, в контрольній групі цей показник складав 16,0±3,7%, а у жінок із ІІІ і ІV ступенем ожиріння — 37,1±8,2%. Кількість несвоєчасного вилиття навколоплідних вод (передчасне та раннє) також зростала по мірі збільшення ступеня ожиріння.

  Середня крововтрата в пологах та в ранньому післяпологовому періоді в контрольній групі складала 245,0±6,6 мл. У жінок основної групи цей показник вірогідно збільшувався із прогресуванням ступеня ожиріння.

   Рівень виникнення ускладнень у післяпологовий період прямо пропорційно зростав із збільшенням вираженості ожиріння. Так, у жінок з високим ступенем ожиріння він був вищим у 1,8 разів у порівнянні з таким в контрольній групі. Найчастіше у таких жінок спостерігалися субінволюція матки та ендометрит.

   Лікування вагітних проводили в строках 30–37 тижнів гестації. Запропонований спосіб профілактики плацентарної недостатності виконувався наступним чином: у 1-й, 3-й та 5-й день терапії 35 вагітним основної групи вводили антиоксидантний препарат Хофітол в дозі 5–10 мл, розчинений в 200 мл фізіологічного розчину, в/в, крапельно, 1 раз на добу. Пацієнткам із І ступенем ожиріння вводилася доза 5 мл, а при ІІ і ІІІ ступенях — 10 мл, враховуючи значне перевищення норм щодо маси тіла у таких жінок.

    Хофітол — це натуральний рослинний препарат, роз# роблений лабораторією «Rosa-Phytopharma» (Франція),
що містить екстракт соку листя артишоку польового та включає аскорбінову, кофеолову і хінну кислоти, каротин, комплекс макро- і мікроелементів, вітаміни С, А, В1 і В6, анулін, цинарін, флавоноїди, секвитерфенлактон. Завдяки унікальному хімічному складу, препарат нормалізує проникливість судинної стінки та клітинних мембран, має гіполіпідемічну дію з гальмуванням процесів перекисного окислення ліпідів та підтримкою активності антиоксидантних систем організму, а також чинить гепатопротекторний, дезінтоксикаційний, діуретичний та гіпохолестеринемічний вплив, при цьому значно покращуючи стан плацентарного комплексу.

    Протягом 2-го, 4-го і 6-го дня терапії жінкам цієї групи вводили антиоксидантний та антигіпоксантний препарат Ліпін в дозі 500–750 мг стерильного ліофілізованого препарату, в/в, крапельно, повільно, 1 раз на добу (суспензія препарату готується безпосередньо перед введенням шляхом додавання в 1 флакон 10 мл стерильного фізіологічного розчину та струшування до утворення однорідної маси молочного кольору). Пацієнткам з І ступенем ожиріння призначалася доза 500 мг, а при ІІ і ІІІ ступенях — 750 мг.

   Ліпін — це препарат природного походження, представляє собою ліофілізований яєчний фосфатидилхолін з утворенням ліпосом. Даний лікарський засіб чинить антигіпоксичну дію завдяки збільшенню проникливості судинної стінки та клітинних мембран плацентарної системи, має мембранопротекторні властивості, нормалізує процеси тканинного дихання клітин, поліпшує мікроциркуляцію за рахунок збільшення швидкості дифузії кисню із легенів в кров та із крові в тканини. Ліпін відновлює функціональну активність ендотеліальних клітин, синтез та виділення ендотеліального фактора розслаблення, а також має гіполіпідемічну дію, гальмуючи процеси перекисного окислення ліпідів та підтримуючи активність антиоксидантних систем організму. Як показав клінічний досвід, завдяки збалансованій комбінації препаратів, що забезпечувала синергізм їх дії на антигіпоксичну та антиоксидантну системи вагітних з ожирінням, значно покращилося функціонування комплексу мати—плацента—плід.

    Починаючи з 7-го дня лікування, пацієнткам призначався Хофітол по 2 таблетки 3 рази на добу за 15 хв до вживання їжі. На основі клінічних спостережень найбільш ефективним виявилося застосування даного препарату за схемою: спочатку інфузійно з подальшим переходом на таблетовану форму. Загальний курс лікування — 20 днів.

    Аналізуючи отримані дані, було виявлено, що концентрація гормонів ПК після запропонованої терапії ПН у вагітних з легким ступенем ожиріння зросла порівняно з вихідними даними: Е3 — на 7,8%, П — на 7,5%, ПЛ — на 8,8% (відповідно, 71,7±2,6, 270,3±21,8 і 250,4±10,9 нмоль/л) та практично наблизилися до показників у контрольній групі (р>0,05). У пацієнток з середньо вираженим ступенем ожиріння вміст Е3 підвищився на 27,7%, П — на 23,9%, ПЛ — на 28,7%. У таких жінок також спостерігалися зміни щодо нормалізації співвідношення концентрацій гормонів в бік стабілізації показників.



   Ефективність запропонованого авторами методу терапії була відмічена у вагітних з вираженим ступенем ожиріння, у яких концентрація гормонів ПК зросла на 36,5%, П — на 30,8%, ПЛ — на 36,3% (р<0,01). Динаміка показників вмісту гормонів ПК у жінок з ожирінням до та після проведеного лікування представлена на мал. 1.   Згідно отриманих даних, в основній групі, де застосовувався новий метод терапії, розроблений авторами, спостерігалося значне поліпшення стану ПК з підвищенням концентрацій усіх досліджуваних гормонів. У вагітних з АКО до та після лікування концентрація Е3 підвищилася на 22,2%, П — на 19,6%, ПЛ — на 22,6% (р<0,01).   Загалом, у ході дослідження у обстежених жінок відмічалася виражена стабілізація показників співвідношення гормонів Е3:П:ПЛ після лікування, які досягли нормальних значень. Слід зазначити, що у вагітних з ожирінням до лікування воно становило 1:4,0:3,4 проти 1:3,8:3,5 — після лікування (контроль — 1:3,8:3,5). Отже, після запропонованого профілактичного лікування у жінок основної групи значно поліпшилася гормональна функція плацентарного комплексу і, як наслідок, значно підвищився вміст досліджуваних гормонів.

Висновки

   Таким чином, проблема ожиріння у вагітних залишається актуальною та вимагає продовження її комплексного вивчення з метою поліпшення охорони здоров'я матері та дитини. Результати проведеного дослідження показали, що використання в комплексній терапії препаратів Хофітол та Ліпін для профілактики плацентарної недостатності у вагітних жінок з аліментарно#конституційним ожирінням дозволяє значно підвищити гормональну функцію плацентарного комплексу і, як наслідок, відновити адекватні обмінні процеси, що відбуваються між матір'ю та плодом.

ЛІТЕРАТУРА

1. Зарубина Е.Н., Бермишева О.А., Смирнова А.А. Современный подход к лечению хронической фетоплацентарной недостаточности // Вестник Российской ассоциации акушерів-гінекологів. — 2000. — № 4. — С. 61—64.
2. Коломийцева А.Г., Павловская Т.Л., Лисакова И.В. Применение препарата «Хофитол» для лечения фетоплацентарной недостаточности // Вісник асоціації акушерів-гінекологів України. — 1999. — № 5/6. — С. 78—80.
3. Луценко Н.С. Стан гормонального гомеостазу, пероксидації та роль санаторних факторів у їх корекції у вагітних з аліментарно-
конституціональним ожирінням: Автореф. дис. ... д-ра мед. наук. — Х., 1995. — 43 с.
4. Применение препарата «Хофитол» для лечения хронической фетоплацентарной недостаточности / Резниченко Г.И., Бессарабов Ю.Н., Петряев Ю.Ф. и др. // Вісник асоціації акушерів-гінекологів України. — 2000. — № 3. — С. 51—54.
5. Прохоров В.Н. Медикаментозная профилактика перинатальной патологии у тучных беременных: Материалы науч.-практ. конф. «Вопросы охраны материнства и младенчества». — Фрунзе, 1990. — С. 215—217.
6. Шехтман М.М. Экстрагенитальная патология и беременность. — М.: Медицина, 1998. — С. 271—285.
7. Obesity in obstetrics and gynaecology / Bongain A. et al. // Eur. J. Obstet. Gynecol. Reprod. Biol. — 1998. — V. 77 (2). — Р. 217—228.
8. Pregnancy outcome and weight gain recommendations for the morbidly obese woman / Bianco A.T. et al. // Obstet. Gynecol. — 1998. — V. 91 (1). — Р. 97—102.

Ключові слова: ожиріння у вагітних, акушерська та перинатальна патологія, профілактика плацентарної недостатності, Хофітол, Ліпін.
Ключевые слова: ожирение у беременных, акушерская и перинатальна патология, профилактика плацентарной недостаточности, Хофитол, Липин.
Key words: alimentary-constitutional obesity, pregnancy, hormones of placentary complex, Hophytol, Lipin.






Читайте также новости здоровье в главных новостях Украины, России, Европы и мира
К вашим услугам стоматология и зубное протезирование
Женские новости. Красота и здоровье

. . , ,
    
: 2009/12/24 17:16:30 3546

:
»  Здоровье женщины

Здоровье женщины:
» Современные аспекты патогенеза, диагностики и лечения антифосфолипидного синдрома и других тромбофилических состояний при беременности
» Фитоэстрогены в лечении ранних перименопаузальных нарушений
» Особенности внутрисердечной гемодинамики у плода с аневризмой вены Галена
» Оптимизация методов лечения недостаточности лютеиновой фазы у женщин репродуктивного возраста на фоне гиперпролактинемии
» Использование пробиотиков с целью улучшения репродуктивного здоровья женщины
» Опыт применения агониста гонадотропин-рилизинг гормона препарата Бусерин-депо при лечении женщин репродуктивного возраста с гормонозависимым раком молочной железы
» Экосистема влагалища и вагинальные инфекции
» Возможности применения Гинестрила при неоадъювантной терапии больных репродуктивного возраста с миомой матки
» Опыт применения препарата Микогал при лечении вагинального кандидоза у беременных с угрозой невынашивания плода
» Миома матки и гормональная контрацепция

Здоровье женщины:
» Опыт применения агониста гонадотропин-рилизинг гормона препарата Бусерин-депо при лечении женщин репродуктивного возраста с гормонозависимым раком молочной железы
» Роль порушення обміну серотоніну при функціональних розладах системи травлення у підлітків
» Особенности иммунологической реактивности женщин с нейроэндокринным ожирением
» Індивідуальні підходи до лікування і прогнозування інфекцій, що виникають у ранах
» Ефективність комплексного застосування рослинних препаратів у лікуванні хронічного пієлонефриту у фазі загострення
» Особливості клінічного перебігу герпесвірусної інфекції репродуктивної системи у жінок
» Клінічне застосування препарату Лавомакс® в комплексній терапії жінок з хронічними запальними захворюваннями органів малого тазу герпесвірусно-бактеріальної етіології
» Хламидийная инфекция, как причина плацентарной недостаточности у беременных
» Комплексний підхід до оцінки гормонального гомеостазу у безплідних жінок при синдромі рефрактерних яєчників та їх виснаження
» Оцінка оваріального резервуу жінок із безпліддям

 
 
  



      






:


Новости | Статьи | Объявления | Каталог | Форум | Контакты | Реклама | Поиск
RSS статьи | RSS новости | Товары и цены | Наши баннеры
МедЭксперт. Медицинское интернет-сообщество
Медицина, центр медицины, клиника медицина, семейная медицина, современная медицина,
новости медицины, здоровье, аптека, женское здоровье, лекарства, гинекология, болезни, заболевания, рак, беременность, календарь беременности, кровь, врач, здравоохранение, хирургия, гормоны, группа крови, анатомия, педиатрия, стоматология, зубное протезирование, перинатология.

Новости Украины. Украина сегодня Автобусная справочная служба AdverMAN network Медицина Москвы - медицинский каталог ссылок Издательство AdverMAN
Яндекс цитирования Украинские автобусные маршруты Интернет реклама AdverMAN  Дурилка, а не каталог META - Украина. Украинская поисковая система Администрирование и продвижение сайтов



PDA: :: :: :: ::

: . . . . . . . - -. , . . . . . . , . , , . . .

AdverMAN