Современная стоматология Зубное протезирование Здоровье женщины Перинатология и педиатрия Современная педиатрия МедЭксперт
Перейти на новый сайт МедЭксперт
МастерДент: апекс-локаторы Bingo-1020 и NovApex – точность и удобство в работе  ::  Публикуйте у нас пресс-релизы и рекламные статьи, прайсы, персональные страницы :: Медицина. МедЭксперт
НОВОСТИ
  » Читать
»
Добавить
СТАТЬИ
  » Читать
»
Добавить
КАТАЛОГ
  » Смотреть
»
Добавить
ОБЪЯВЛЕНИЯ  
  » Смотреть
(+ добавить)
ФОРУМ
  » Смотреть
(+ участвовать)
Авторам | О нас | Вход | Регистрация | Контакты | Реклама | Каталог товаров (+прайсы) | Поиск
      

      

      

      
-:
.

      
..
..
..
..

      
.
-

      

      

      
Быстрый и удобный поиск нужного врача
Кинезио тейп это...
Современное протезирование зубов
Что такое пульпит и как его вылечить
Тугоухость: как определить недуг
Виды подтяжек женской груди: что нужно знать в первую очередь
Клиники мануальной терапии в Киеве
Препараты для здоровья и спорта NOW Foods
Компьютерная томография: принципы, возможности, где пройти?
Одноразовые пеленки. Реальная помощь для молодой мамы
Японские тонометры анд
Клинико-диагностический центр «Медпомощь 24»: здоровье пациента в надежных руках
Подмышечные и подлокотные костыли: особенности применения
Покупка справок обеспечит свободу действий при любых обстоятельствах
Выбираем матрас: советы врача-ортопеда

      
AdverMAN

      

 
.

. . . . .

Клінічна ефективність застосування комбінованих оральних контрацептивів у пацієнток з міомою матки на тлі гіпотиреозу

С.О. Ізюмець
Вінницький обласний клінічний ендокринологічний диспансер

Резюме. Представлені дані про застосування комбінованих дезогестреловмісних оральних контрацептивів у жінок з міомою матки на фоні гіпотиреозу. Отримані результати дозволяють рекомендувати зазначені препарати пацієнткам з міомою матки за умови максимального діаметру міоматозного вузла до 2 см.

Резюме. Представлены данные использования комбинированных дезогестрелсодержащих оральных конрацептивов у женщин с миомой матки на фоне гипотиреоза. Полученные результаты позволяют рекомендовать назначение данных препаратов пациенткам с миомой матки при условии максимального диаметра миоматозного узла до 2 см.

Summary. In work efficiency of use combined desohestrelocontaining oral contraceptive at women with a mioma of a uterus and hypoteriosis was studied. The analysis of the received results allows to recommend purpose of the given preparations to patients with a mioma of a uterus provided that the maximal diameter miomatose unit makes less than two centimeters.



Вступ
 
     Міома матки є одним з найбільш поширених дисгормональних гіперпластичних захворювань серед жінок репродуктивного віку, частота якого складає 10–27% [5]. Незважаючи на значний прогрес у дослідженні міоми матки і численні гіпотези, що зумовлюють її виникнення та перебіг, зазначена патологія залишається найбільш частою причиною проведення оперативних втручань у гінекологічній практиці, 80% з яких планові.

    Сьогодні відмічається «помолодшання» цього захворювання: 80% жінок у віці 30–40 років мають високий ризик захворювання на міому матки, нерідко її виявляють у 20–30-річних і молодших пацієнток [2,4].

     За даними літератури, серед хворих на міомою матки відмічається досить високий рівень захворюваності патологією щитовидної залози, переважно, з гіпотиреоїдним станом. Жінки з гіпофункцією щитовидної залози складають групу ризику щодо розвитку дисгормональних гіперпластичних захворювань репродуктивної системи, зокрема, частота гіпотиреозу у таких хворих складає 28–32% [5]. У жінок даної категорії гостро стоїть питання планування вагітності, яка є вкрай небажаною в період декомпенсації гіпотиреозу. Тому при виборі методу контрацепції для жінок даної групи слід враховувати можливу наявність проективної властивості препаратів щодо росту та розвитку міоми матки. За літературними даними [3, 6],
комбіновані оральні контрацептиви (КОК), які містять дезогестрел, мають проективний вплив на ріст міоматозних вузлів. Механізм стабілізуючого впливу полягає у блокуванні процесів росту фолікулів в яєчниках та блокаді процесів овуляції, що сприяє відсутності коливань рівнів естрадіолу та ФСГ протягом оваріо-менструального циклу та припиненню синтезу прогестерону яєчниками за рахунок впливу гестагену дезогестрелу. Його спорідненість до рецепторів прогестерону вища, проте він не виконує всіх функцій останнього, тобто не чинить вплив на «прогестероновий механізм» росту міоми.

    Метою дослідження було вивчення впливу дезогестреловмісних КОК на міоматозні вузли розміром до 2 см в діаметрі у жінок репродуктивного віку на тлі гіпотиреозу.

Матеріал і методи дослідження

   Відбір пацієнток проводився на базі поліклінічного відділення та двох стаціонарних терапевтичних відділень Вінницького обласного клінічного ендокринологічного диспансеру (ВОКЕД). Ультразвукове дослідження (УЗД) матки та додатків проводилося на базі Наукововиробничого підприємства з обмеженою відповідальністю «Медівін» за допомогою ультразвукової системи «Philips ATL HDI 4000» із конвексним (абдомінальним) датчиком з частотою 2–5 мГц або ректо-вагінальним датчиком з частотою 5–9 мГц.

Результати досліджень та їх обговорення

   За результатами скринінгового УЗД матки та додатків у 159 жінок репродуктивного віку (19–45 років) з гіпофункцією щитовидної залози на тлі аутоімунного тиреоїдиту міому матки було виявлено у 79 (49,7%) пацієнток, середній вік яких становив 34,23±1,73 роки. У 49 обстежених відмічалися поодинокі або множинні міоматозні вузли інтрамуральної, інтрамурально-субсерозної та інтрамурально-субмукозної локалізації. Розмір максимального міоматозного вузла складав до 2 см у діаметрі.

    Враховуючи потребу жінок у підборі методу контрацепції та дані А.Л. Тихомирова [3] щодо стабілізуючої дії КОК на міоматозні вузли до 2 см у діаметрі, 37 жінкам з міомою матки на тлі замісної терапії тироксином було призначено КОК протягом 1 року: пацієнткам віком до 35 років — новінет, який містить 0,02 мг етинілестрадіолу та 0,15 мг дезогестрелу, а жінкам старшим 35 років — регулон (0,03 мг етинілестрадіолу та 0,15 мг дезогестрелу). Згідно даних обстеження, клінічні прояви захворювання у вигляді поліменореї мали 7 пацієнток, а альгодисменореї — 5. Протягом перших 3-х місяців прийому КОК зазначені клінічні прояви відмічалися у 3 та 2 жінок відповідно, а через 6 місяців вони не спостерігалися у жодної пацієнтки. Інші хворі мали безсимптомний перебіг міоми матки. Моніторинг розмірів міоматозних вузлів здійснювався через кожні 6 місяців лікування. Середня кількість вузлів на початку лікування становила 3,7±1,2 утворень, а середній розмір — 1,6±0,6 см. Через 3 місяці від початку прийому препарату середня кількість міоматозних вузлів не змінилася, проте їх середній розмір дещо зменшився, досягаючи 1,4±0,5 см (р>0,05), а через 6 місяців — 1,2±0,4 см (р<0,05). Після 9-го та 12-го місяців відпочатку лікування вірогідного зменшення розмірів міоматозних вузлів виявлено не було.

Висновки

    Прийом низько- та мікродозованих дезогестреловмісних КОК в пролонгованому режимі має стабілізуючий ефект, що виражається у припиненні зростання розмірів міоматозних вузлів у жінок з міомою матки на фоні гіпотиреозу. Вищезазначені препарати можуть бути рекомендовані таким пацієнткам з метою вторинної профілактики за умови, що розмір максимального міоматозного вузла становить менше 2 см у діаметрі.


ЛІТЕРАТУРА

1. Дуда И.В., Герасимова Л.Н. Сочетанные гормональнозависимые заболевания матки и молочных желез // Здравоохранение (Минск). — 1996. — № 12. — С. 3—4.
2. Савицкий Г.А., Савицкий А.Г. Миома матки: проблемы патогенеза и патогенетической терапии. — СПб.: ЭЛБИ, 2000. — 236 с.
3. Тихомиров А.Л. Тактика лечения больных миомой матки. — М., 2007. — 16 с.
4. Тихомиров А.А., Казанцева И.А., Лубникова Д.М. Патогенетическое обоснование ранней диагностики и лечения миомы матки // Междунар. информ. журн. по акушерству и гинекологии. — 1998. — № 2. — С. 3—7.
5. Факторы окружающей среды и распространенность миомы матки / Ефремова Е.Г., Дунаев В.Н., Куксанов В.Ф. и др. // Санитарная гигиена. — 2002. — № 9—10 (5). — С. 35—37.
6. Orsini G., Laricchia L., Fanelli M. Low_dose combination oral contraceptives use in women with uterine leiomyomas // Minerva Ginecol. — 2002. — Vol. 54 (3). — P. 253—261.

Ключові слова: міома матки, комбіновані оральні контрацептиви, дезогестрел, ефективність лікування.
Ключевые слова: миома матки, комбинированные оральные контрацептивы, дезогестрел, эффективность лечения.
Key words: a mioma of the uterus, the combined oral contraceptives, desohestrel, efficiency of treatment.


. . , ,
    
: 2010/2/25 13:26:11 3183

:
»  Здоровье женщины

Здоровье женщины:
» Современные аспекты патогенеза, диагностики и лечения антифосфолипидного синдрома и других тромбофилических состояний при беременности
» Фитоэстрогены в лечении ранних перименопаузальных нарушений
» Особенности внутрисердечной гемодинамики у плода с аневризмой вены Галена
» Оптимизация методов лечения недостаточности лютеиновой фазы у женщин репродуктивного возраста на фоне гиперпролактинемии
» Использование пробиотиков с целью улучшения репродуктивного здоровья женщины
» Опыт применения агониста гонадотропин-рилизинг гормона препарата Бусерин-депо при лечении женщин репродуктивного возраста с гормонозависимым раком молочной железы
» Экосистема влагалища и вагинальные инфекции
» Возможности применения Гинестрила при неоадъювантной терапии больных репродуктивного возраста с миомой матки
» Опыт применения препарата Микогал при лечении вагинального кандидоза у беременных с угрозой невынашивания плода
» Миома матки и гормональная контрацепция

Здоровье женщины:
» Опыт применения агониста гонадотропин-рилизинг гормона препарата Бусерин-депо при лечении женщин репродуктивного возраста с гормонозависимым раком молочной железы
» Роль порушення обміну серотоніну при функціональних розладах системи травлення у підлітків
» Особенности иммунологической реактивности женщин с нейроэндокринным ожирением
» Індивідуальні підходи до лікування і прогнозування інфекцій, що виникають у ранах
» Ефективність комплексного застосування рослинних препаратів у лікуванні хронічного пієлонефриту у фазі загострення
» Особливості клінічного перебігу герпесвірусної інфекції репродуктивної системи у жінок
» Клінічне застосування препарату Лавомакс® в комплексній терапії жінок з хронічними запальними захворюваннями органів малого тазу герпесвірусно-бактеріальної етіології
» Хламидийная инфекция, как причина плацентарной недостаточности у беременных
» Комплексний підхід до оцінки гормонального гомеостазу у безплідних жінок при синдромі рефрактерних яєчників та їх виснаження
» Оцінка оваріального резервуу жінок із безпліддям

 
 
  



      






:


Новости | Статьи | Объявления | Каталог | Форум | Контакты | Реклама | Поиск
RSS статьи | RSS новости | Товары и цены | Наши баннеры
МедЭксперт. Медицинское интернет-сообщество
Медицина, центр медицины, клиника медицина, семейная медицина, современная медицина,
новости медицины, здоровье, аптека, женское здоровье, лекарства, гинекология, болезни, заболевания, рак, беременность, календарь беременности, кровь, врач, здравоохранение, хирургия, гормоны, группа крови, анатомия, педиатрия, стоматология, зубное протезирование, перинатология.

Новости Украины. Украина сегодня Автобусная справочная служба AdverMAN network Медицина Москвы - медицинский каталог ссылок Издательство AdverMAN
Яндекс цитирования Украинские автобусные маршруты Интернет реклама AdverMAN  Дурилка, а не каталог META - Украина. Украинская поисковая система Администрирование и продвижение сайтов



PDA: :: :: :: ::

: . . . . . . . - -. , . . . . . . , . , , . . .

AdverMAN