Современная стоматология Зубное протезирование Здоровье женщины Перинатология и педиатрия Современная педиатрия МедЭксперт
Перейти на новый сайт МедЭксперт
МастерДент: апекс-локаторы Bingo-1020 и NovApex – точность и удобство в работе  ::  Публикуйте у нас пресс-релизы и рекламные статьи, прайсы, персональные страницы :: Медицина. МедЭксперт
НОВОСТИ
  » Читать
»
Добавить
СТАТЬИ
  » Читать
»
Добавить
КАТАЛОГ
  » Смотреть
»
Добавить
ОБЪЯВЛЕНИЯ  
  » Смотреть
(+ добавить)
ФОРУМ
  » Смотреть
(+ участвовать)
Авторам | О нас | Вход | Регистрация | Контакты | Реклама | Каталог товаров (+прайсы) | Поиск
      

      

      

      
-:
.

      
..
..
..
..

      
.
-

      

      

      
Быстрый и удобный поиск нужного врача
Кинезио тейп это...
Современное протезирование зубов
Что такое пульпит и как его вылечить
Тугоухость: как определить недуг
Виды подтяжек женской груди: что нужно знать в первую очередь
Клиники мануальной терапии в Киеве
Препараты для здоровья и спорта NOW Foods
Компьютерная томография: принципы, возможности, где пройти?
Одноразовые пеленки. Реальная помощь для молодой мамы
Японские тонометры анд
Клинико-диагностический центр «Медпомощь 24»: здоровье пациента в надежных руках
Подмышечные и подлокотные костыли: особенности применения
Покупка справок обеспечит свободу действий при любых обстоятельствах
Выбираем матрас: советы врача-ортопеда

      
AdverMAN

      

 
.

. . . . .

ІМУНОМОДУЛЯЦІЯ ПРИ ХРОНІЧНОМУ ТОНЗИЛІТІ: ЗА І ПРОТИ

І.Я. Господарський

Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського



Вступ

   Лікування хронічного тонзиліту залишається достатньо складною і актуальною проблемою у повсякденній практиці отоларингологів. Наростаюче забруднення довкілля і постійне посилення агресивності полютантів обумовлюють щорічне збільшення захворюваності на запальні процеси органів дихання. З 300–400 м2 слизової в організмі людини від 30% до 40% припадає на дихальні шляхи. Слизові оболонки верхніх дихальних шляхів виявляються найбільш навантажуваним і вразливим бар'єром. За даними О.Ф. Мельникова [3], вони контактують з 79% усього антигенного матеріалу, що надходить в організм, як через ніс, так і через порожнину рота.

  Серед чинників, які значною мірою збільшують вразливість верхніх дихальних шляхів, — стан загального і місцевого імунітету. Один з найважливіших аспектів бар'єрної функції слизової забезпечується факторами місцевого імунітету. Серед неспецифічних гуморальних факторів «першого бар'єру» чільне місце належить факторам місцевого імунітету, зокрема — секреторному IgA [2]. Зрозуміло, що під впливом численних несприятливих факторів, до яких належать як професійно-побутові, так і екологічні чинники, повторні курси антибіотикотерапії, синтез і функціонування вищезгаданих факторів будуть порушуватися. А це, у свою чергу, сприятиме «оголенню» слизових оболонок, збільшуватиме їх схильність до уражень патогенними й умовно-патогенними збудниками [1].

   Додатковий негативний вплив можуть мати екологічні чинники, забрудненість повітря, різкі контрасти температур у приміщенні і на вулиці в холодну пору року. Перелічені фактори потенціюють подразнювальний та ушкоджуючий вплив професійних чинників. Особливо актуальною є ця проблема у підлітків. Суттєве навантаження на організм і на імунну систему зокрема, пов'язане з гормональною перебудовою, зростаючий відсоток курців серед даної вікової категорії, регулярне вживання холодних газованих напоїв, часті переохолодження і перенесення респіраторних інфекцій «на ногах», без належного лікування, поглиблюють вразливість ЛОР-органів.

   Чільне місце серед хронічної патології ЛОР-органів стійко займає хронічний тонзиліт. У тих випадках,коли частота його загострень перевищує 5–6 разів на рік, говорять про наявність стійких розладів імунної відповіді — імунодефіцитів з переважним ураженням місцевого, рідше — системного імунітету. Використання антибактерійних засобів у таких хворих забезпечує лише тимчасовий ефект, впливаючи на тривалість загострень, але не на частоту їх розвитку. При цьому часте використання антибіотиків зумовлює формування кандидозів і дисбіозів, порушує синтез факторів місцевого імунітету.

    Метою нашого дослідження стало вивчення ефективності та безпечності використання фітопрепарату Тонзилгон Н (Імупрет) (Біонорика АГ, Німеччина) у комплексному лікуванні підлітків з хронічним тонзилітом, який часто загострюється.

Матеріал і методи дослідження

   Нами обстежено 41 хворого на хронічний тонзиліт. Під наглядом були лише пацієнти з частотою загострення хронічного процесу 6 і більше разів на рік. Вік обстежуваних склав від 15 до 20 років. Пацієнти 1"ї групи (18 чоловік) отримували загальноприйняту терапію (за стандартними показаннями — антибіотики, нестероїдні протизапальні засоби, місцеві антисептики тощо) під час загострень хронічного тонзиліту. У проміжках між загостреннями інших
медикаментозних чи немедикаментозних методів лікування вони не отримували. Пацієнти 2-ї групи (23 чоловік) під час загострення отримували додатково Тонзилгон Н (Імупрет) по 2 драже 4 рази на день протягом усього періоду загострення, а далі — по 2 драже 2 рази на день протягом 3 місяців. Усі хворі були обстежені лабораторно (загальний аналіз крові, імунограма), бактеріологічно (мазки на BL, мікрофлору), за показаннями — рентгенологічно (приносові пазухи), проконсультовані та сановані стоматологом. Частота і характер скарг у пацієнтів обох груп до лікування суттєво не відрізнялися. Через 3 місяці після початку лікування пацієнти були повторно оглянуті і обстежені.

   Метою дослідження було вивчити ефективність і безпечність препарату Тонзилгон Н (Імупрет) у комплексному лікуванні хворих з часторецидивуючим тонзилітом. Більшість хворих були направлені на консультацію до клінічного імунолога з діагнозом «Імунодефіцит неуточнений — D84.9» (за МКХ"10) у зв'язку з частими (6–10 разів протягом останнього року) запальними захворюваннями верхніх дихальних шляхів. При імунологічному обстеженні в усіх пацієнтів був верифікований діагноз набутого імунодефіциту з переважним або селективним ураження місцевого імунітету.

   Усім пацієнтам рекомендували щоденний режим харчування (уникання надмірно гарячої чи холодної, гострої та грубої їжі, газованих напоїв), рекомендували виключити паління і голосові перевантаження.



   Вже після першого курсу лікування виявлена суттєва різниця щодо тривалості скарг у пацієнтів, лікованих засобами стандартної терапії, і тих, хто додатково отримував Тонзилгон Н (Імупрет) (табл. 1). У пацієнтів 2-ї групи достовірно швидше зникали болі в горлі у спокої і при ковтанні, відчуття стороннього тіла в горлі (р<0,05). Більшість неприємних відчуттів у глотці та зіві після прийому Тонзилгону H зникли повністю вже після перших 4–5 днів лікування. У випадку використання базисної терапії майже у половини хворих на 5-й день лікування залишилися суб'єктивні проблеми. Досліджувані об'єктивні зміни з боку мигдаликів і глотки теж достовірно швидше проходили у тих хворих, які отримували Тонзилгон Н (Імупрет) (табл. 2), у них також менший час утримувалися субфебрилітет, збільшення і болючість підщелепних шийних лімфовузлів при пальпації (р<0,05).

   Ще більш виражені зміни спостерігалися при тривалому прийомі Тонзилгону Н (Імупрет) — протягом 3 місяців (табл. 3). У таких пацієнтів більш як у 3 рази зменшилася частота загострень хронічного тонзиліту протягом року, майже у 4 рази — кількість курсів антибіотикотерапії (р<0,05), виявлена тенденція до скорочення тривалості загострень (р>0,05).



   Базисне лікування практично не вплинуло на частоту виділення патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів зі слизових верхніх дихальних шляхів. Додаткове застосування Тонзилгону Н (Імупрету) протягом 3 місяців сприяло суттєвому покращанню мікробіоценозу, причому це стосувалося не лише бактерій, але й, в першу чергу, грибів роду Candida. Останнє, на нашу думку, передусім пов'язане зі значно меншою частотою використання антибіотиків у хворих, лікованих Тонзилгоном H (табл.4).



   У жодного з 23 пацієнтів, які приймали протягом 3 місяців Тонзилгон Н (Імупрет), не спостерігалося алергічних реакцій чи інших побічних ефектів.

Висновки
 
1. Використання базисної терапії у хворих на хронічний тонзиліт з частими загостреннями не сприяло зменшенню частоти загострень процесу, не зменшувало потребу в повторних курсах антибіотикотерапії, не мало суттєвого впливу на мікробний пейзаж слизових оболонок.

2. Додаткове призначення Тонзилгону Н (Імупрету) протягом періоду загострення дозволило суттєво скоротити тривалість і вираженість суб'єктивної симптоматики тонзиліту і об'єктивних змін з боку слизових оболонок і регіонарних лімфатичних вузлів.

3. Застосування Тонзилгону Н (Імупрет) протягом 3 місяців сприяло зменшенню частоти загострень і потреби у повторних курсах антибіотикотерапії, супроводжувалося зменшенням частоти колонізації слизових грибами роду Кандида.

4. Комплексний терапевтичний ефект препарату Тонзилгон Н (Імупрет) (Біонорика АГ, Німеччина)при відсутності побічних впливів дозволяє рекомендувати його як засіб базисної терапії у хворих на хронічний тонзиліт з частими загостреннями.

*Наказом МОЗ України від 17 серпня 2007 р. №483 Тонзилгон Н переіменований на Імупрет (РП №№ UA/6909/02/01 та UA/6909/02/01).

ЛІТЕРАТУРА

1. Бочков Н.А. Симбиотическая микрофлора глотки и ее роль в резистентности организма к инфекциям // Журн. микробиологии. — 1999. — №3. — С.8—14.
2. Дранник Г.Н. Клиническая иммунология и аллергология. — К.: Здоров'я, 1999. — 521с.
3. Мельников О.Ф., Заболотный Д.И. Диагностика иммунодефицитов при патологии слизистой оболочки на основе определения иммуноглобули+ нов в секретах. — К., 2003. — 28с.

Ключові слова: хронічний тонзиліт, підлітки, Тонзилгон Н (Імупрет).
Ключевые слова: хронический тонзиллит, подростки, Тонзилгон Н (Имупрет).
Key words: chronic tonsillitis, adolescents, Tonsilgon N (Imupret).








Реклама:
главные новости
интернет магазин книги медицина, английский
билеты на автобус в Европу
Новости транспорта и статьи
верстка, макетирование, дизайн книг
Мания – интересные новости со всего мира
строительство и ремонт, недвижимость
Туризм, путешествия и отдых
курьер заберет и доставит ремонт мобильных высоко технологический | chevrolet lacetti 1.6 | паджеро 4 цена | аренда квартир в Пензе

. . , ,
    
: 2009/3/13 14:48:07 8891

:
»  Современная педиатрия

Современная педиатрия:
» Диалог педиатра и семейного врача по вопросам лечения гипертермии у детей
» ХРОНІЧНІ ФОРМИ ЕПШТЕЙНА—БАРР ВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У ДІТЕЙ: СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ
» ОПЫТ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ ГЕЛЯ «НАЙЗ» ДЛЯ ЛОКАЛЬНОЙ ТЕРАПИИ ЮРА
» ХВОРОБИ АДЕНОЇДІВ У ДІТЕЙ
» ЭФФЕКТИВНОСТЬ М-ХОЛИНОЛИТИЧЕСКИХ СРЕДСТВ ПРИ ЛЕЧЕНИИ КИШЕЧНОЙ КОЛИКИ У ДЕТЕЙ
» КЛИНИЧЕСКОГО ПРИМЕНЕНИЯ SACCHAROMYCES BOULARDII В СОВРЕМЕННОЙ ПЕДИАТРИИ: ДОКАЗАТЕЛЬНАЯ БАЗА
» ХАРАКТЕРИСТИКА, ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ И ОЦЕНКА КЛИНИЧЕСКОЙ ЭФФЕКТИВНОСТИ ДЕТСКИХ ПРОДУКТОВ «НУТРИЛАК»
» МОЖЛИВОСТІ КОРЕКЦІЇ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ПОРУШЕНЬ ТРАВНОГО КАНАЛУ У ДІТЕЙ
» ІМУНОМОДУЛЯЦІЯ ПРИ ХРОНІЧНОМУ ТОНЗИЛІТІ: ЗА І ПРОТИ
» ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ЕПІЛЕПСІЙ ТА ЕПІЛЕПТИЧНИХ СИНДРОМІВ У ДИТЯЧОМУ ВІЦІ

Современная педиатрия:
» INNOVATIVE ORGANIZATIONAL STRATEGY FOR CRITICAL CONGENITAL HEART DISEASE
» DETETCTION LEVELS OF CRPhs IN CHILDREN WITH JUVENILE RHEUMATOID ARTHRITIS
» ARI TREATMENT IN CHILDREN: POSSIBILITIES OF IMMUNE CORRECTION
» SOME PSYCHOSOMATIC ASPECTS OF RHEUMATOID ARTHRITIS IN CHILDREN AND ADOLESCENTS
» PRINCIPAL DIRECTIONS OF ACTIVITY AND FURTHER DEVELOPMENT OF THE CHAIN OF ORPHANAGES OF THE MINISTRY OF HEALTH CARE SYSTEM OF UKRAINE
» NAIL BED CAPILLAROSCOPY IN PEDIATRIC RHEUMATOLOGY
» SERUM CORTISOL CONTENTS IN NEWBORNS WITH DISTURBANCE RENAL FUNCTION DUE TO ASPHYXIA
» EFFECT OF DOMESTIC MULTI PROBIOTIC ON ACUTE RESPIRATORY DISEASE MORBIDITY RATES AND PSYCHOMOTOR DEVELOPMENT INDEX IN ORPHANS FROM CHILDREN'S HOME
» COMPARATIVE EVALUATION OF EFFICACY OF VARIOUS SYMBITER MULTI PROBIOTIC PREVENTIVE INTAKE REGIMENS IN DOUBLE BLIND PLACEBO-CONTROLLED TRIAL IN CHILDREN
» EXPERIENCE IN TREATING CHILDREN WITH PRIMARY COMBINED IMMUNE DEFICIENCIES AND THEIR SURVIVAL IN CONDITIONS IN UKRAINE

 
 
  



      






:


Новости | Статьи | Объявления | Каталог | Форум | Контакты | Реклама | Поиск
RSS статьи | RSS новости | Товары и цены | Наши баннеры
МедЭксперт. Медицинское интернет-сообщество
Медицина, центр медицины, клиника медицина, семейная медицина, современная медицина,
новости медицины, здоровье, аптека, женское здоровье, лекарства, гинекология, болезни, заболевания, рак, беременность, календарь беременности, кровь, врач, здравоохранение, хирургия, гормоны, группа крови, анатомия, педиатрия, стоматология, зубное протезирование, перинатология.

Новости Украины. Украина сегодня Автобусная справочная служба AdverMAN network Медицина Москвы - медицинский каталог ссылок Издательство AdverMAN
Яндекс цитирования Украинские автобусные маршруты Интернет реклама AdverMAN  Дурилка, а не каталог META - Украина. Украинская поисковая система Администрирование и продвижение сайтов



PDA: :: :: :: ::

: . . . . . . . - -. , . . . . . . , . , , . . .

AdverMAN