Современная стоматология Зубное протезирование Здоровье женщины Перинатология и педиатрия Современная педиатрия МедЭксперт
Перейти на новый сайт МедЭксперт
МастерДент: апекс-локаторы Bingo-1020 и NovApex – точность и удобство в работе  ::  Публикуйте у нас пресс-релизы и рекламные статьи, прайсы, персональные страницы :: Медицина. МедЭксперт
НОВОСТИ
  » Читать
»
Добавить
СТАТЬИ
  » Читать
»
Добавить
КАТАЛОГ
  » Смотреть
»
Добавить
ОБЪЯВЛЕНИЯ  
  » Смотреть
(+ добавить)
ФОРУМ
  » Смотреть
(+ участвовать)
Авторам | О нас | Вход | Регистрация | Контакты | Реклама | Каталог товаров (+прайсы) | Поиск
      

      

      

      
-:
.

      
..
..
..
..

      
.
-

      

      

      
Быстрый и удобный поиск нужного врача
Кинезио тейп это...
Современное протезирование зубов
Что такое пульпит и как его вылечить
Тугоухость: как определить недуг
Виды подтяжек женской груди: что нужно знать в первую очередь
Клиники мануальной терапии в Киеве
Препараты для здоровья и спорта NOW Foods
Компьютерная томография: принципы, возможности, где пройти?
Одноразовые пеленки. Реальная помощь для молодой мамы
Японские тонометры анд
Клинико-диагностический центр «Медпомощь 24»: здоровье пациента в надежных руках
Подмышечные и подлокотные костыли: особенности применения
Покупка справок обеспечит свободу действий при любых обстоятельствах
Выбираем матрас: советы врача-ортопеда

      
AdverMAN

      

 
.

. . . . .

МОЖЛИВОСТІ КОРЕКЦІЇ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ПОРУШЕНЬ ТРАВНОГО КАНАЛУ У ДІТЕЙ

Ю.В. Марушко
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, м. Київ



Лікарі-педіатри та лікарі загальної практики сімейної медицини майже щодня спостерігають функціональні порушення травного каналу у дітей, особливо грудного віку. Повторні абдомінальні болі, закрепи, діареї до 90% випадків носять функціональний характер, органічні ж порушення зустрічаються лише у 5–10% дітей [2,12]. Отже, функціональним порушенням травного каналу у дітей належить одне з провідних місць у структурі патології травного тракту [2,14,16,17].

   Такі прояви функціональних порушень шлунковокишкового тракту, як метеоризм, зригування, кишкові кольки, нерегулярний характер випорожнень із закрепом або диспепсією, — найпоширеніша причина дискомфорту і у практично здорових дітей грудного віку, особливо в перші місяці життя. Це обумовлено фізіологічною незрілістю малюків, а саме особливостями травної системи дітей цієї вікової групи: гістоморфологічною (слабкість м'язової та еластичної тканин, чутливість слизової оболонки, незавершеність розвитку нервової системи) і функціональною незрілістю, а також дисфункцією нервової регуляції [4,8,9,13]. Одним з частих проявів порушень травного каналу є метеоризм, що обумовлений надлишковим утворенням газів, недостатнім їх усмоктуванням та виведенням [2,4,7]. У дитячому віці він супроводжує більшість захворювань кишечнику, зустрічається при патології підшлункової залози та печінки і, навіть, епізодично може виникати у практично здорових малят, особливо за умови порушення правил харчування. Кишкова колька у дітей раннього віку — також часта скарга з боку батьків [6,8]. Кишкова колька — це епізоди гострих болів в животі, що супроводжуються неспокоєм дитини, метеоризмом, підтягуванням до живота та дриганням ніжок, пронизливим криком та затихають після відходження газів та/або калу. Кишкові кольки можуть бути тривалими, виснажувати дитину, її батьків, медичний персонал.

    В сучасній хірургічній гастроентерології дитячого віку існують труднощі щодо підготовки ШКТ до різноманітних інструментальних обстежень, до хірургічного втручання та ведення післяопераційного періоду після
складних реконструктивно-пластичних операцій, зокрема щодо відновлення функційкишечнику [1,18]. Особливого значення набуває дана проблема при лікуванні вад розвитку ШКТ. Часто у таких пацієнтів нашаровуються вторинні клінічні симптоми, що маскують прояви основного захворювання [1], тому метеоризм і кишкові кольки — часті симптоми, з якими доводиться стикатися в сучасній хірургічній гастроентерології. Для ліквідації окремих симптомів необхідне призначення складної медикаментозної терапії та клізм.

   Терапія функціональних розладів травного каналу, особливо у дітей раннього віку, залежить від ряду факторів, насамперед від основного захворювання [1, 4, 6, 8, 10, 12, 15]. На особливу увагу заслуговують препарати рослинного походження, спеціально розроблені для застосування у немовлят і дітей раннього віку. В останні роки значно розширилися можливості використання таких препаратів у лікувально-профілактичній практиці педіатрії при функціональних порушеннях ШКТ (метеоризм, кишкові кольки і розлади травлення).

   Мета нашої роботи — узагальнити дані літератури та особистий досвід використання препаратів рослинного походження в терапії різних видів метеоризму у дітей раннього віку.

   Основною причиною надлишкового накопичення газів у кишечнику є порушення співвідношення між утворенням газів та їх абсорбцією і виведенням [2,4]. В залежності від ступеня ураження органів травлення флатуленція може проявлятися почастішанням пасажу виходу газів й збільшенням їх об'єму. У важких випадках вона може супроводжуватися інтенсивним летючим короткочасним або тривалим болем.

   До складу газової суміші, що виділяється, входять азот, кисень, вуглекислий газ, аміак, водень, він може значно варіювати залежно від їжі, ступеня дисбіозу тощо. Швидкість екскреції газів залежить і від їхнього хімічного складу. У більшості випадків газовиділення супроводжуються специфічним запахом, що обумовлений наявністю великої кількості скатолу (продукт гниття триптофану) й сірководню.

   Причини підвищеного газоутворення у кишечнику різні. Метеоризм є однією з найбільш ранніх диспепсій, які можуть виникнути у дитини вже в перші дні після народження. В його основі лежить, насамперед, недосконалість ферментноїсистеми або порушення її діяльності. Недостатність ферментів призводить до того, що велика кількість неперетравлених залишків їжі потрапляє у нижні відділи травного каналу, у результаті чого значно активізуються процеси гниття та бродіння з виділенням великої кількості газів. Порушення ферментної системи можуть виникнути при незбалансованому харчуванні, а також при різних захворюваннях верхніх відділів травного каналу.

    Іншим фактором підвищеного газоутворення у кишечнику є порушення мікробіоценозу товстої кишки. Вуглеводи та білки, які дитина отримує з їжею, засвоюються слизовою оболонкою кишки неповністю. Фрукти та овочі, особливо бобові та грубоволокнисті культури, які містять велику кількість целюлози, розщеплюються кишковими бактеріями з утворенням газів. За нормальних умов більша частина газів поглинається бактеріями-аеробами, що також знаходяться у кишці. При порушенні балансу між тими мікроорганізмами, що продукують гази, і тими, що їх поглинають, виникають ознаки флатуленції.

   Деякі харчові продукти самі можуть бути джерелом підвищення кількості газів у кишечнику. Крім бобових культур і продуктів, що містять грубу клітковину, до них також можна віднести сильногазовані напої, продукти, які викликають бродильні реакції (баран'яче м'ясо), або ті, в яких самостійно відбуваються реакції ферментації та бродіння (квас).
 
   Ще одним механізмом виникнення метеоризму є порушення моторики кишечнику з розвитком парезів після різних операцій на черевній порожнині. Сповільнення пасажу харчових мас сприяє посиленню процесів бродіння і гниття з підвищеним газоутворенням. Гази, що утворюються, накопичуються в просвіті малорухомої кишки, викликаючи переймоподібний біль.

   Нервові розлади, емоційні перевантаження також можуть бути причиною розвитку метеоризму. Перезбудження нервової системи може викликати спазм гладкої мускулатури кишечнику, внаслідок чого сповільнюється перистальтика.

   Дисперсна система, яка утворюється при метеоризмі, являє собою стабільну газову піну, і чим більше порушуються процеси травлення і всмоктування, тим більше утворюється і накопичується кишкових газів. Утворена піна, в свою чергу, вкриває тонким шаром слизову кишечнику, що утруднює пристінкове перетравлення і засвоєння харчових інгредієнтів, порушує резорбцію газів, тобто можливе формування патологічного кола метеоризму [11].

   Роздування кишок веде до серйозних порушень перистальтики з виникненням виражених больових реакцій у вигляді різких переймоподібних варіантів, які можуть призводити до надзвичайного виснаження, особливо у дітей раннього віку

   За етіопатогенетичними ознаками виділяють наступні види метеоризму: аліментарний, психогенний, дигестивний, динамічний, дисбіотичний, циркуляторний, механічний [11,12]. Встановлення виду метеоризму визначає лікувальну тактику основного захворювання.

   У новонароджених, особливо недоношених, та дітей грудного віку найчастіше спостерігається аліментарний метеоризм, що безпосередньо пов'язаний з порушеннями процесів травлення (дигестивний) [8]. Аліментарний метеоризм поліетіологічний. Серед його причин у дітей: порушення у раціоніхарчування матері-годувальниці (наявність продуктів, які сприяють підвищеному газоутворенню, — капуста, квашені овочі, виноград, груші, чорний хліб тощо); неправильна техніка вигодовування (як природного, так і штучного), перегодовування, особливо під час вільного природного вигодовування; порушення режиму годувань дитини; введення до раціону дитини продуктів (соки, фруктові та овочеві пюре) та страв прикорму без урахування функціонального стану травного тракту і строків дозрівання ферментних систем; індивідуальні реакції на продукти харчування та/або їх компоненти тощо [8].

   Причинами кишкових кольок можуть бути: ранній перехід на штучне вигодовування; підвищена тривожність чи невропатія матері-годувальниці; використання в харчуванні матері продуктів, що підвищують газоутворення у кишечнику; неправильне приготування сумішей для дитини (надлишкове чи недостатнє розведення); реакція організму дитини на деякі компоненти сумішей; недостача вироблення чи особливості метаболізму в материнському організмі гормона прогестерону; аерофагія. Існує також друга група причин кишкових кольок — це захворювання самого ШКТ (лактазна недостатність, алергія до білків коров'ячого молока, інших компонентів їжі, кишкові інфекції тощо) чи синдром токсикозу на фоні ГРВІ та інших захворювань [3,6,10].

   В основі лікування метеоризму лежить ряд принципів. Основним є усунення, за можливості, причини підвищеного газоутворення: корекція дієти, відновлення мікробіоценозу кишки, лікування існуючих захворювань верхніх відділів травного каналу тощо. Іншим принципом є власне видалення газів, що накопичилися, з просвіту кишки. В даний час існує декілька груп лікарських засобів, які дозволяють досягнути певних результатів.

   Препарати, що нормалізують перистальтику та сприяють швидкому виведенню газів з кишечнику. До них належать настоянки кропу, фенхелю, кмину, прокінетики.
Адсорбенти. Вони здатні поглинати надлишкову кількість газів та разом з ними виводитися з організму. Протее при використанні адсорбентів з просвіту кишки разом з газами можуть видалятися мікроорганізми, мінеральні речовини та вітаміни,недостачу яких в подальшому доводиться компенсувати.

   Піногасники (сіметікон та діметікон). Осадження піни зменшує загальний об'єм, відновлює природну абсорбцію газів через кишкову стінку, прискорює інтенстинальний транзит.

   На особливу увагу заслуговують препарати рослинного походження, що спеціально розроблені для немовлят та маленьких дітей для запобігання і лікування здуття та шлунково_кишкового болю, а також нормалізації функції кишечнику [3,4,7–9].

   До таких препаратів належать краплі Кармінативум Бебінос (компанія «Дентинокс Гесельшафт Фармакологічні препарати Ленк & Шуппан», Німеччина). Це багатокомпонентний рослинний препарат для попередження та усунення метеоризму, кишкової кольки, а також нормалізації функції кишечнику у дітей грудного та раннього віку. Діючою речовиною препарату є рідкі екстракти лікарських рослин з широким спектром дії: екстракт фенхелю — 320 мг, екстракт ромашки — 200 мг, екстракт коріандру — 200 мг. Препарат не містить консервантів, барвників і цукру. За даними літератури, плоди Foeniculi vulgare (фенхель звичайний), містять 2–6,5% ефірної олії (50–60% анетолу, до 20% — фенхону), сліди анісового альдегіду і анісової кислоти, á-пінен, лімонен, á-фелландрен, кемпфен, діпентен та інші речовини. Препарати плодів фенхелю підвищують ферментативну секрецію шлунка, кишечнику, бронхів, регулюють моторну діяльність кишечнику, мають жовчогінну, діуретичну та спазмолітичну дію, а також деякі антимікробні властивості.

   Плоди Coriandri sativum vulgare (коріандр посівний) містять 0,8–1,5% ефірної олії, основними компонентами якої є ліналоол (60–70%), гераніол (до 5%), борнеол та складні ефіри цих речовин, а також вуглеводні (до 20%) — á-пінен, á-фелландрен, цимол, дипентен тощо. Препарати коріандру мають протизапальну, спазмолітичну, жовчогінну, антисептичну і відхаркувальну дію, стимулюють грануляцію тканин, підвищують секрецію залоз травного тракту. Суцвіття Matricariae recurita (ромашки лікарської) містять 0,2–0,8% ефірної олії, до складу якої входять сесквітерпени (близько 10%), сесквітерпенові вуглеводні, а також флаваноїди (апігенин-7-глюкозид, лютеолін-7-глюкозид, патулітрин, кверцимерітрин, космосинин), кумарини (умбелліферон, герніарин), діоксикумарин, холін, фітосте рин, нікотинова і саліцилова кислоти, â-каротин, аскорбіновакислота, камеді та слиз. Це обумовлює різноманіття фармакологічної дії препаратів ромашки — протизапальна, дезинфікуюча, жовчогінна, спазмолітична, вітрогонна, запобігання утворенню газів, підсилення процесів регенерації, сприяння підвищенню ферментативної секреції залоз травного тракту.

   Сполучення трьох вищевказаних активних рідких екстрактів, які доповнюють один одного за фармакологічною дією, сприяло створенню препарату Кармінативум Бебінос для лікування кишкових кольок та метеоризму у дітей. Препарат Кармінативум Бебінос успішно реалізується вже майже 20 років у багатьох країнах Європи та СНД. Досі немає повідомлень про будь-які побічні явища при використанні даного препарату. Кармінативум Бебінос не містить барвників, консервантів та цукру, не викликає карієсу зубів. Форма випуску препарату: краплі для перорального застосування (30 мл у флаконі-крапельниці, 1 г розчину — 24 краплі).

   Спосіб застосування та дози. Краплі застосовують внутрішньо у нерозведеному вигляді або з невеликою кількістю каші чи рідини. Немовлятам та дітям до 1 року — по 3–6 крапель 3 рази на день, дітям від 1 року — по 6–10 крапель 3 рази на день, дітям шкільного віку — по 10–15 крапель 3 рази на день.

   Препарат Кармінативум Бебінос має певні переваги:
1. Виключно рослинний склад (безпека застосування).
2. Препарат діє не на піну всередині шлунка та кишечнику, а безпосередньо на систему травлення: заспокоює, знімає напругу, нормалізує травлення (ефективне лікування).
3. Швидке вгамування плачу та судомного підтягування ніг дитини — через 10 хвилин після прийому препарату, подовжена дія (впевненість у результаті лікування).
4. Форма випуску — краплі (зручність застосування).
5. На відміну від інших препаратів, одного флакону достатньо на місячний курс лікування (економічно та зручно).

   Слід також підкреслити, що в Україні накопичений великий досвід використання Кармінативум Бебінос у дітей різного віку, який підтверджує високу ефективність та безпеку лікування цим препаратом.

   В.П. Місник та Л.О. Кліменко (2006) [8] вивчали ефективність препарату Кармінативум Бебінос у симптоматичній терапії функціональних порушень ШКТ у дітей грудного віку. Дослідження проводилися в амбулаторних умовах на базі відділення харчування здорових та хворих дітей грудного і раннього віку ІПАГ АМНУ та дитячої поліклініки Святошинського району м. Києва.

   Краплі Кармінативум Бебінос застосовувалися як симптоматичний засіб протягом 7–20 днів (після того, як симптоми травного дискомфорту зникали, препарат використовували з профілактичною метою) з 5–10 мл води або молока. Результати спостережень лікар та батьки дитини заносили у спеціально розроблену анкету.

   За результатами досліджень, стан здоров'я та самопочуття дітей весь період спостереження залишалися задовільними. Діти охоче приймали краплі Кармінативум Бебінос. Небажаних побічних явищ, таких як погіршення апетиту, зригування, блювота, поява кишкової дисфункції, алергічних реакцій, будь_яких інтеркурентних захворювань, не спостерігалося.

   Аналіз отриманих даних свідчить, що у більшості дітей препарат починав діяти через 10–15 хв. після прийому — припинявся плач, судомне підтягування та притискання ніг до живота, зникало здуття живота. Дія одноразового прийому крапель тривала не менше 6 годин, протягом яких у дитини не виникали напади плачу, відмічався спокійний і тривалий сон.

   Виражений і стійкий регрес клінічних симптомів у дітей з аліментарним метеоризмом наставав протягом перших трьох діб прийому препарату (зникнення метеоризму у 93,3%, абдомінального болю у 83,4%, нормалізація процессу сну у 87,5% дітей). Зменшення та повне зникнення основних симптомів функціональних порушень ШКТ у дітей з дигестивним метеоризмом, більшість з яких (71,4%) були переведені на штучне вигодовування в ранньому віці, відбувалося протягом 4–6 днів прийому препарату — у 85,7% дітей спостерігалося зникнення метеоризму, у 75,9% — абдомінального болю, нормалізація процесу сну відбулася у 75,0% пацієнтів. Більш пізнє досягнення клінічного ефекту у останніх порівняно з дітьми першої групи, на думку авторів, обумовлено порушенням систем саморегуляції кишечнику, переважно дигестивною формою метеоризму, в період адаптації організму дитини до продуктів і страв прикорму, а також можливим дисбалансом кишкової мікрофлори.

   У дітей обох груп з вихідними порушеннями евакуаторно-моторної функції ШКТ застосування крапель Кармінативум Бебінос сприяло нормалізації як кратності дефекації, так і консистенції випорожнень, що може зумовлюватися оптимальним сполученням спазмолітичної, вітрогонної та нормалізуючої моторику кишок дії рослинних компонентів препарату.

   Згідно рекомендацій авторів, краплі можуть застосовуватися як монопрепарат з лікувальною та профілактичною метою у дітей грудного та раннього віку при станах, що супроводжуються підвищеним газоутворенням або утрудненим газовиділенням.

   В.В. Бережний та співав. (2005) [3] застосовували Кармінативум Бебінос у комплексній терапії 25 дітей раннього віку, які знаходились у відділенні молодшого дитинства КМДКЛ №1 з приводу ускладненого перебігу ГРВІ (синдром токсикозу та гіпертермічний з інтестинальними проявами у вигляді кишкових кольок і метеоризму). Основною причиною метеоризму та кольок була інтоксикація організму на фоні активної вірусної інфекції, у окремих дітей — часте годування силоміць, прийом пероральних антибіотиків пеніцилінового ряду та розвиток дисбіозу. Авторами відмічено, що через 10–5 хвилин після прийому препарату Кармінатівум Бебінос діти ставали спокійнішими, припинявся плач та підтягування ніжок до живота, посилювалось відходження газів, і протягом 1,5–2 годин кольки і метеоризм купірувалися. Повторно препарат приймали у разі нових нападів кишкових кольок і метеоризму. Кармінатівум Бебінос призначався протягом 3_х днів (у 18 дітей) и 5 днів (у 7 дітей). Побічних явищ при застосуванні не спостерігалося у жодної дитини.

   В.П. Притула (2006) [9] використав препарат Кармінативум Бебінос у хірургічній гастроентерології для підготовки до УЗД та до хірургічного втручання при одних, або для консервативного усунення окремих симптомів при інших вадах розвитку травного тракту у дітей. Дослідження проведені в клініці дитячої хірургії НМУ ім. О.О. Богомольця серед 30 пацієнтів віком від 1 до 13 років з окремими вадами розвитку травного тракту. Дітям не потрібна була термінова хірургічна чи консервативна допомога. Всі пацієнти були розділені на 3 групи. Першу групу склали 12 дітей, яким необхіднебуло ретельне ультразвукове обстеження органів черевної порожнини. В другій групі було 7 пацієнтів, яким планувались складні реконструктивно-пластичні операції на органах черевної порожнини (кісти холєдоха, печінки або
селезінки). У третій групі було 11 дітей, яких лікували консервативно, — 5 дітей, яких у віддаленому післяопераційному періоді турбували періодичні болі в животі, та6 дітей з доліхоколон. Усі пацієнти застосовували краплі Кармінативум Бебінос згідно інструкції.

   У першій групі діти перед ультразвуковим обстеження не приймали жодних інших препаратів, крім Кармінативум Бебінос. Також їм не призначали ні очисних, ні сифонних клізм. Процес підготовки тривав 2–3 доби. За цей час у них поступово зникали больові відчуття, важкість в животі та метеоризм. Все це дозволило успішно провести ультразвукове обстеження органів черевної порожнини з чіткою візуалізацією усіх органів цієї ділянки. У другій групі передопераційна підготовка полягала в ліквідації «тривожних» симптомів (періодичного болю і важкості в животі) і усуненні метеоризму за допомогою Кармінативум Бебінос. Симптоматична терапія в цьому випадку дозволяла на певний час ліквідувати занепокоєння та метеоризм у дитини перед хірургічною ліквідацією основної причини. В третій групі в усіх пацієнтів через 3–4 доби регулярного прийому Кармінативум Бебінос вищевказані симптоми зникли. Тільки у одного пацієнта з нерегулярною дефекацією не вдалося стійко ліквідувати метеоризм, а ниючі болі відновлювались через 30–40 хви_ лин після прийому Кармінативум Бебінос.

    Автором вищенаведених досліджень засвідчена добра переносимість і висока ефективність препарату Кармінативум Бебінос. Препарат рекомендований до використання у дітей з гастроентерологічною патологією для підготовки до УЗД та до планового хірургічного втручання або за показанням для консервативного усунення періодичного болю і здуття кишечнику.

   Нами (Ю.В. Марушко, Г.Г. Шеф, 2006) Кармінативум Бебінос застосовувався у терапії різних форм метеоризму у дітей раннього віку [7]. Усіх дітей розподілили на три групи з урахуванням основного етіопатогенетичного чинника захворювання: аліментарний метеоризм був у 7 дітей, дисбіотичний — у 15, дигестивний — у 8 пацієнтів. Комплексне лікування дітей включало дієтотерапію, використання пробіотиків, препарату Кармінативум Бебінос. Сорбенти,препарати спазмолітичної та анальгетичної дії не використовувались.

   Позитивним ефектом, згідно з критеріями оцінки стану дитини [4], були відсутність плачу і судомного посмикування ніг через 10–15 хвилин після прийому препарату (швидка дія), а також тривалий і спокійний сон та відсутність нових нападів плачу від болю (тривала дія). Хорошим ефектом вважалася тривала відсутність плачу і спокійний сон між вигодовуваннями після двох чи, у крайньому випадку, трьох разових доз, тобто не пізніше, ніж через 24 години, а також купірування плачу від болю і припинення судомного підтягування ніг через 10–15 хвилин при збереженні ефекту не менше двох годин.

    До задовільного ефекту відносили закінчення плачу і спокійний сон після прийому максимум п'яти разових доз, як правило, не пізніше, ніж через 40 годин. Незадовільний ефект констатували за відсутності одного з вищевказаних критеріїв.

   Аналіз результатів дослідження показав, що препарат Кармінативум Бебінос є достатньо ефективним у терапії вищевказаних форм метеоризму практично у всіх обстежуваних дітей даної вікової групи. Позитивний результат отриманий у всіх пацієнтів з аліментарним метеоризмом, у 93,3% з дисбіотичним і у 87,5% з дигестивним. В цілому при використанні препарату Кармінативум Бебінос терапевтичний ефект досягнутий у 93,3% пацієнтів.

   В залежності від виду метеоризму тривалість використання препарату Кармінативум Бебінос була різною. Так, у дітей з аліментарним метеоризмом ліквідація основних проявів патологічного процесу вимагала прийому препарату протягом 2–3 днів, з дисбіотичним — 3–4 днів, з дигестивним — до 7 днів у окремих випадках. Препарат Кармінативум Бебінос добре засвоювався дітьми різних вікових груп, побічної дії від його використання ми не спостерігали. Таким чином, препарат Кармінативум Бебінос є ефективним у комплексному лікуванні різних видів метеоризму у дітей. Його використання покращує загальний стан, сприяє ліквідації основних клінічних проявів метеоризму. Препарат ефективний для підготовки до ультразвукового дослідження та до планового хірургічного втручання, а також для консервативного усунення періодичного болю і здуття кишечнику. Препарат добре переноситься пацієнтами і є безпечним лікарським засобом.

Отримані результати дозволяють рекомендувати препарат КармінативумБебінос для широкого використання у практичній медицині в терапії різних видів метеоризму у дітей.

ЛІТЕРАТУРА

1. Ашкрафт К.У., Холдер Т. М. Детская хирургия. — СПб.: Пит-Тал, 1997. — Т.2. — С.169–177.
2. Бєлоусов Ю.В. Гастроентерологія дитячого віку. — К.: СПД Коляда О.П., 2007. — 440с.
3. Бережной В.В., Унич Н.К., Королева В.А. Опыт применения оригинальных препаратов Карминативум бебинос и Дентинокс-гель у детей раннего возраста // Совр. педиатрия. — 2005. — №3(8). — С.217–219.
4. Вайкманн Е. Лікування колік і метеоризму при гострій диспепсії у немовлят та малих дітей // Еxtracta Paediatrica. — 1991. — Т.15 (№7/8). — С.26–28.
5. Дегтярева И.И. Заболевания органов пищеварения. — К., 2000. — 321с.
6. Кишечная колика у детей (Клиника, диагностика, лечение): Пос. для практических врачей. — М., 2000. — С.28
7. Марушко Ю.В., Шеф Г.Г. Використання препарату Кармінативум бебінос в терапії різних видів метеоризму у дітей // Совр. педиатрия. — 2006. — №1(10). — С.72–74.
8. Місник В.П., Кліменко Л.О. Функціональні порушення травного тракту у дітей грудного віку та можливості їх корекції // Совр. педиатрия. — 2006. — №1(10). — С.155–158.
9. Притула В.П. Ефективність використання препарату Кармінативум бебінос в дитячій гастроентерології // Совр. педиатрия. — 2007. — №1(14). — С.54–56.
10. Руководство по детскому питанию / Под ред. В.А. Тутельяна, И.Я. Коня. — М.: МИА, 2004. — 664с.
11. Фадеенко Г.Д. Синдром метеоризма. Как его лечить? // Doctor. Журн. для практикующих врачей. — 2002. — №2. — С.46–48.
12. Фролькис А.В. Функциональные заболевания желудочно - кишечного тракта. — Л.: Медицина, 1991. — 324с.
13. Хавкин А.И., Жихарева Н.С. Функциональные заболевания кишечника у детей // РМЖ. — 2002. — Т.10, №1. — С.35–38.
14. Яловчук А.В. Розповсюдженість гастроінтестінальних порушень у дітей з перинатальними ураженнями центральної нервової системи // Укр. мед. альм. — 2004. — Т.7, №6 (Дод.). — С.102–107.
15. Drosman D.A. The Functional Gastrointestinal Disorders. Diagnosis, pathophysiology and treatment. A Multinational Consensus /Little, brown and Company, Boston_New York_Toronto_London, 1994. — 370p.
16. Klein J.D. Zaoutis T.E. Pediatric Infectious Disease Secrets. — Philedelphia: Hanley & Belfus Inc, 2003. — P.142.
17. Pediatric Gastroenterology and Nutrishion in Clinical Practiceed by Carlos H. Lifschits. — New York — Basel: Marcel Decker, inc.
2002. — 869p.
18. Stringer D.A. Pediatric gastrointestinal imaging. — B.C.Decker, Inc. — Toronto, Philadelphia, 1989. — 654p.

Ключові слова: функціональні порушення травного тракту, діти раннього віку, кольки, метеоризм, Кармінативум Бебінос.
Ключевые слова: функциональные нарушения пищеварительного канала, дети раннего возраста, колики, метеоризм, Каминативум Бебинос.
Key words: functional disorders of digestive tract, early infants, colicky pains, meteorism, Caminavitum Bebinos.









Реклама:
книги купить медицина, английский
английский язык Оксфорд учебники для детей и взрослых
А.А.Тимофеев стоматология медицинские книги
ваз шеви нива | многофункциональные устройства Ricoh | новая мазда3 | тагаз вортекс эстина

. . , ,
    
: 2009/4/1 16:56:43 9503

:
»  Современная педиатрия

Современная педиатрия:
» Диалог педиатра и семейного врача по вопросам лечения гипертермии у детей
» ХРОНІЧНІ ФОРМИ ЕПШТЕЙНА—БАРР ВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ У ДІТЕЙ: СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ
» ОПЫТ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ ГЕЛЯ «НАЙЗ» ДЛЯ ЛОКАЛЬНОЙ ТЕРАПИИ ЮРА
» ХВОРОБИ АДЕНОЇДІВ У ДІТЕЙ
» ЭФФЕКТИВНОСТЬ М-ХОЛИНОЛИТИЧЕСКИХ СРЕДСТВ ПРИ ЛЕЧЕНИИ КИШЕЧНОЙ КОЛИКИ У ДЕТЕЙ
» КЛИНИЧЕСКОГО ПРИМЕНЕНИЯ SACCHAROMYCES BOULARDII В СОВРЕМЕННОЙ ПЕДИАТРИИ: ДОКАЗАТЕЛЬНАЯ БАЗА
» ХАРАКТЕРИСТИКА, ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ И ОЦЕНКА КЛИНИЧЕСКОЙ ЭФФЕКТИВНОСТИ ДЕТСКИХ ПРОДУКТОВ «НУТРИЛАК»
» МОЖЛИВОСТІ КОРЕКЦІЇ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ПОРУШЕНЬ ТРАВНОГО КАНАЛУ У ДІТЕЙ
» ІМУНОМОДУЛЯЦІЯ ПРИ ХРОНІЧНОМУ ТОНЗИЛІТІ: ЗА І ПРОТИ
» ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ЕПІЛЕПСІЙ ТА ЕПІЛЕПТИЧНИХ СИНДРОМІВ У ДИТЯЧОМУ ВІЦІ

Современная педиатрия:
» INNOVATIVE ORGANIZATIONAL STRATEGY FOR CRITICAL CONGENITAL HEART DISEASE
» DETETCTION LEVELS OF CRPhs IN CHILDREN WITH JUVENILE RHEUMATOID ARTHRITIS
» ARI TREATMENT IN CHILDREN: POSSIBILITIES OF IMMUNE CORRECTION
» SOME PSYCHOSOMATIC ASPECTS OF RHEUMATOID ARTHRITIS IN CHILDREN AND ADOLESCENTS
» PRINCIPAL DIRECTIONS OF ACTIVITY AND FURTHER DEVELOPMENT OF THE CHAIN OF ORPHANAGES OF THE MINISTRY OF HEALTH CARE SYSTEM OF UKRAINE
» NAIL BED CAPILLAROSCOPY IN PEDIATRIC RHEUMATOLOGY
» SERUM CORTISOL CONTENTS IN NEWBORNS WITH DISTURBANCE RENAL FUNCTION DUE TO ASPHYXIA
» EFFECT OF DOMESTIC MULTI PROBIOTIC ON ACUTE RESPIRATORY DISEASE MORBIDITY RATES AND PSYCHOMOTOR DEVELOPMENT INDEX IN ORPHANS FROM CHILDREN'S HOME
» COMPARATIVE EVALUATION OF EFFICACY OF VARIOUS SYMBITER MULTI PROBIOTIC PREVENTIVE INTAKE REGIMENS IN DOUBLE BLIND PLACEBO-CONTROLLED TRIAL IN CHILDREN
» EXPERIENCE IN TREATING CHILDREN WITH PRIMARY COMBINED IMMUNE DEFICIENCIES AND THEIR SURVIVAL IN CONDITIONS IN UKRAINE

 
 
  



      






:


Новости | Статьи | Объявления | Каталог | Форум | Контакты | Реклама | Поиск
RSS статьи | RSS новости | Товары и цены | Наши баннеры
МедЭксперт. Медицинское интернет-сообщество
Медицина, центр медицины, клиника медицина, семейная медицина, современная медицина,
новости медицины, здоровье, аптека, женское здоровье, лекарства, гинекология, болезни, заболевания, рак, беременность, календарь беременности, кровь, врач, здравоохранение, хирургия, гормоны, группа крови, анатомия, педиатрия, стоматология, зубное протезирование, перинатология.

Новости Украины. Украина сегодня Автобусная справочная служба AdverMAN network Медицина Москвы - медицинский каталог ссылок Издательство AdverMAN
Яндекс цитирования Украинские автобусные маршруты Интернет реклама AdverMAN  Дурилка, а не каталог META - Украина. Украинская поисковая система Администрирование и продвижение сайтов



PDA: :: :: :: ::

: . . . . . . . - -. , . . . . . . , . , , . . .

AdverMAN